Portatherm.sk Portatherm.cz
Kontaktujte nás!
+420 530 500 454
Pod Sídlištĕm 1, 636 00 Brno
info@portatherm.cz

Pojezdové kování

Odsouvací mechanismus

Odsouvací mechanismus slouží k odsunutí PVC lamelové clony mimo otvor pro volný průjezd. V případě, že není volný prostor vedle otvoru, kam by se clona odsouvala, je možností například kombinace více kolejnic.

Na kolejnici k odsouvacímu mechanismu profilu „U“ se používají úchyty s možností ukotvení jak do stropu, tak i úchyty boční. Boční úchyty i v provedení dvojitém. Pojezdová lišta čtvercového profilu na uchycení závěsné hákovité lišty k PVC lamelové cloně se standardně dodává v povrchové úpravě nátěrem, za příplatek je možný i žárový pozink. Ovládání odsouvacího mechanismu je pouze manuální pomocí řetízku na kraji clony. Montáž je jednoduchá, pojízdné kování nevyžaduje téměř žádnou údržbu.

 

Shrnovací mechanismus

V případech, kde není možnost PVC lamelovou clonu odsunout mimo otvor, je shrnovací mechanismus ideální volbou. Lamely se otočí o 90° a shrnou ke kraji, kde zabírají pouze cca 15% z celkové šíře otvoru. Shrnovací mechanismus se používá pouze v interiéru pro menší otvory, a to do výšky otvoru maximálně 3000mm při použití PVC pásů 200x2mm či 200x3mm.

 


Poptávkový formulář - nezávazná kalkulacePowered by BreezingForms