Jak ochladit byt v horku aneb proč si pořídit protisluneční fólii

Možností, jak ochladit byt v horku, je mnoho. K těm nejrozšířenějším patří klimatizace, různé typy větráků nebo ochlazovačů či větrání pouze v ranních a večerních hodinách. Málokdo ale ví, že i protisluneční fólie na okna může být účinným řešením, jak ochladit místnosti doma, v práci i kdekoliv jinde.
Jak ochladit byt v horku aneb proč si pořídit protisluneční fólii

Proč chtít ochladit místnosti?

Je vědecky prokázáno, že teplota mezi 20 a 22 °C je nejlepší pro perfektní soustředění a práci. V prosluněných letních dnech ale teploty za okny, na která praží slunce, mohou přesahovat i přes tropických 30 °C. Nejčastějším řešením je v takových případech klimatizace. Ta ale může mít při špatném nastavení spíše nepříznivý vliv. Větráky a ventilátory zase obvykle chladí jen jedno místo a nedají se příliš regulovat, což může vést například k bolesti hlavy či krční páteře.

Jak na horko v bytě

Pokud nevlastníte klimatizaci, která by se sama postarala o ideální teplotu v bytě, můžete vyzkoušet několik tipů, jak ochladit byt v horku:

 1. Vylepšete obyčejný větrák
  Chladicí funkci ventilátoru můžete posílit například tím, že před něj umístíte mísu s ledem. Tu lze nahradit také ručníkem navlhčeným studenou vodou.

 2. Nepoužívejte dlouho troubu nebo sporák
  V létě si obvykle dopřáváme lehčí jídla a třeba takový salát není potřeba tepelně upravovat. Nahradíte-li tradiční pečené moučníky zmrzlinou, vyhnete se nadbytečnému teplu sálajícímu z trouby ještě dlouho po pečení.

 3. Zavírejte dveře v nepoužívaných místnostech
  Pokud přes den nepotřebujete používat ložnici, časně ráno v ní vyvětrejte a pak nechte po celý den okna i dveře zavřené. Večer se budete moci uložit ke spánku ve výrazně chladnější místnosti, než je zbytek bytu.

 4. Vypněte elektrické spotřebiče
  Elektrická zařízení generují teplo, a to i pokud jsou v pohotovostním režimu. Nenechávejte proto zbytečně zapnuté počítače, nabíječky, lampy nebo třeba televizi.

 5. Nechlaďte se před lednicí
  Závan studeného vzduchu z lednice se v přehřáté místnosti jeví jako skvělý nápad. Otevřená lednice se ale po úniku vzduchu bude potřebovat opět zchladit, což znamená další dávku tepla kvůli spotřebovávání energie.

 6. Investujte do zatemňovacích závěsů
  Pevné, tmavé závěsy dokáží tepelně izolovat místnosti, ve kterých jsou nainstalovány. Hodí se ale především tam, kde nepotřebujete denní světlo.

 7. Využijte nočního poklesu teplot
  V noci se obvykle teplota vzduchu sníží. Toho je potřeba využít: vhodné je vytvořit průvan napříč bytem a snažit se tak ochladit místnosti, ze kterých sálá teplo nastřádané přes den. Stejně jako u ventilátoru můžete zkusit do oken pověsit navlhčené textilie, které procházející vzduch ještě více ochladí. Brzy k ránu je ale vhodné všechna okna opět zavřít.

 8. Pořiďte si protisluneční fólii na okna
  Podobně jako rolety dokáže tato fólie zabránit tomu, aby se z místnosti (zejména z té orientované na jih nebo západ) stal miniaturní skleník. Narozdíl od rolet ale protisluneční fólie na okna propouští světlo a nijak vás tedy nebude omezovat. Dokáže však účinně zabránit průchodu slunečních paprsků do místnosti a ochladit tak byt v horku.

Jak ochladit byt v horku protisluneční fólií na okna

Děsíte se v letních měsících každého dne, kdy má od rána do večera svítit slunce? Máte v bytě či domě střešní okno nebo okna orientovaná na východ, popřípadě jih? Právě pro vás je protisluneční fólie na okna nejlepší volbou:

 • Protisluneční fólie na okna poskytuje maximální ochranu před přehříváním místnosti a škodlivými UV paprsky.
 • Protisluneční fólie propouští do místnosti světlo.
 • Protisluneční fólie nijak neomezuje mytí oken.
 • Protisluneční fólie se postará o problém, jak ochladit místnosti.
 • S protisluneční fólií na okna ušetříte náklady za dodatečné chlazení místnosti s pomocí klimatizace nebo ventilátorů.

Protisluneční fólie je zkrátka tím nejjednoduším a nejvýhodnějším způsobem, jak ochladit byt v horku. Prohlédněte si nabídku protislunečních fólií na okna PortaTherm nebo rovnou zašlete nezávaznou poptávku. My v PortaTherm víme, jak na horko v bytě – teď je řada na vás.

Rychle naceníme

Na poptávku Vám odpovíme standardně do 1 pracovního dne. Napište nám a vše doladíme.

Proč zvolit
PortaTherm?

Snadno nainstalujete

Lamelové clony si 95% zákazníků instaluje svépomocí.

Na okenní fólie doporučujeme naši odbornou montáž.

Rychle dodáme

Nejpozději do týdne od doladění detailů budou PVC lamelové clony nachystané k nainstalování.

Vše online

Není potřeba nikam jezdit. Vše zvládneme přes internet nebo telefon. Ušetříte tak čas.

100%

100% kvalita

Reklamace prakticky nemáme. 99,9 % instalací je kompletně v pořádku dle přání klienta.

Zavřít [X]

Poptávkový formulář

Clony - sekce

Průjezd:

PVC pásy - sekce

Hladký - sekce

vroubkovaný - sekce

mrazuvzdorný - sekce

mrazuvzdorný vroubkovaný - sekce

Speciální - sekce

Množství - sekce

Okenní folie - sekce

Kývná vrata

Svařovací zástěny - sekce

Rolety - sekce

Další poznámky - sekce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.