Okenní fólie, fólie na okna a skla

Okenní fólie jsou spolehlivou zbraní proti slunečnímu světlu či zlodějům, poslouží také při potřebě zamezení viditelnosti v prostoru. V závislosti na typu fólie na okna jsou použitelné v mnoha domácnostech, ale i v odvětví jako je průmysl, školství či zdravotnictví. Životnost okenní fólie na okna je až 10 let. Instalujeme TOP folie na okna s garancí.

Protisluneční fólie na okna

Protisluneční fólie na okna

Protisluneční fólie na okna regulují intenzitu slunečního záření a zpříjemňují tak nejen pracovní, ale i domácí prostředí.

Bezpečnostní a ochranné fólie na okna

Bezpečnostní a ochranné fólie na okna

Bezpečnostní a ochranné fólie vás ochrání před nebezpečím.

Privátní - designové fólie na okna

Privátní - designové fólie na okna

Privátní - designové a zrcadlové fólie zamezují nahlížení do prostor a jsou dodávány v několika variantách.

Okenní fólie, tj. folie na sklo, je nenápadným pomocníkem, který chrání váš domov či jiné prostory před různými nástrahami, jako je například vloupání, poranění rozbitým sklem, průnik tepla do místností či ostré sluneční záření. Existenci fólií na okna rozšířila možnosti stavebnictví, ať už jde o okna, celé prosklené stěny nebo třeba výtahy. Fólie na sklo je jeden z nejekonomičtějších a nejsnadnějších způsobů jak vyzrát na problémy, na které dříve nebylo řešení.

Fólie na okna využijete v každém prostoru, který má okna či jiné prosklenné plochy. Může se jednat o váš domov, stejně jako o kancelář, výrobní halu, restauraci či školu. Nejčastěji se jedná o fólie na okna do bytu, fólie na sklo dveří, neprůhledná fólie na okno (matné fólie na sklo, mléčná fólie na sklo), bezpečnostní fólie na sklo nebo speciální zrcadlové fólie na okna či termo fólie.

Aplikace fólie na okna

Fólie na okna lze aplikovat na stávající okno či skleněnou výplň bez potřeby výměny. Instalace fólie do oken je jednoduchá a zvládne ji každý. Vzhledem k ceně však doporučujeme svěřit lepení okenní fólie odborníkům, kteří mají dlouholeté zkušenosti. Nezkušenost může způsobit poškození okenní fólie, špatné naměření nebo se na skle mohou vytvořit pod fólií bubliny. 

Údržba okenní fólie

Pokud potřebujete okna umýt, můžete postupovat běžným způsobem, jen je třeba si dávat pozor na čistící prostředky obsahující čpavek nebo rozpouštědla. Fólie na skle se může poškodit také poškrábáním ostrým předmětem.

Typy fólií na okna

1. Protisluneční okenní fólie

Mezi oblíbené fólie patří protisluneční fólie, které oceníte hlavně v létě. Její vlastnosti zamezí proniknutí IR záření a zajistí v místnosti příjemnou teplotu bez přehřívání. Ochrání vás před tropickými vedry v letních měsících a prudkým slunečním zářením.

2. Ochranné a bezpečnostní okenní fólie

Ochranné a bezpečnostní fólie na okna jsou vhodné do školek či škol, ale ochránní i výlohy či vitríny obchodů. Zamezí roztříštění skla po prostoru a případného poranění. Liší se svou tloušťkou, kdy tlustší bezpečnostní fólie navíc zamezí přístup zlodějům do prostoru. Jsou schopné odolat kameni a při snaze o rozbití kladivem či krumpáčem udrží okenní fólie sklo v rámu. Z tohoto důvodu jsou často instalovány v přízemních prostorech. Navíc umí bezpečnostní fólie zpomalit požár či snížit působení tlakové vlny při explozi. Bezpečnostní a ochranné fólie se používají také například na prosklené výtahy, kde chrání před poraněním při rozbití skla.

3. Privátní-designové okenní fólie

Zvláštní sekcí jsou privátní-designové fólie na okna, které mají kromě designové efektu také schopnost zamezit viditelnost. Najdete u nás různé provedeních od fólií s efektem pískového skla, fólie se vzory, až po zrcadlové fólie na okna.

Proč okenní fólie od Portatherm Brno

Pokud si nejste výběrem té správné okenní fólie jistí, neváhejte se na nás obrátit. Nabízíme osvědčené okenní fólie se skvělým poměrem cena/výkon. Máme dlouholeté zkušenosti a spokojené zákazníky, kteří se k nám vrací. Zrealizovali jsme dnes již tisíce úspěšných zakázek. Provádíme montáž okenní fólií i na atypické plochy.

 

------------------

Naše služby hledají uživatelé pod pomy: folie na sklo, folie na okno, folie do oken, folie na okna do bytu, okenní fólie, folie na sklo dveří, folie na skla, matná folie na sklo. Dále také mléčná folie na sklo, neprůhledná folie na okno, termo folie na okno, bezpečnostní folie do oken cena, zrcadlové folie na okna, bezpečnostní folie na sklo cena.

Často se nás ptáte

Jaké jsou ceny okenních fólií?

Každou zakázku na okenní fólie kalkulujeme individuálně. Pro kalkulaci okenních fólií využijte prosím výše umístěné červené tlačítko "Nezávazná poptávka", kde vyberete typ produktu a zadáte rozměry skel. Využít můžete i další uvedené kontakty. Vše je jednoduché, rychlé, nezávazné a zdarma.

Na co jsou fólie na okna a sklo?

Fólie na okna mají řadu využití v závislosti na jednotlivých typech. Protisluneční fólie vám v letních měsících zabrání přehřívání místnosti, jiný typ pak slouží ke snížení světla. Bezpečnostní okenní fólie vám pomohou zabezpečit prostor proti vniknutí zlodějů. Privátní okenní fólie zase omezují viditelnost do objektů.

Jaké jsou vlastnosti okenních fólií?

Každý typ fólie má jiné vlastnosti. Protisluneční fólii oceníte v létě. Zabraňují průniku infračerveného záření a zadržují až 99 % UV záření. Díky tomu se místnosti nepřehřívají a vy se vyvarujete nepříjemného horka. Protisluneční fólie také snižují náklady na klimatizaci.

Bezpečnostní fólie na okna je skvělým pomocníkem při ochraně domu proti zlodějům. Fólie zamezuje roztříštění skla a odradí vstup zloděje dovnitř. Ochranná fólie na okna vás ochrání před poraněním při rozsypání okna či skla. Od bezpečnostních fólií se liší pouze svou tloušťkou.

Privátní-designové fólie na okna zamezují nahlížení kolemjdoucích do prostoru. Jejich výhodou je forma zpracování. Můžete si vybrat klasické mléčné fólie nebo vzorované, které zajistí částečnou průhlednost, případně zrcadlové.

Kde využijete okenní fólie?

Okenní fólie najdou využití doslova úplně všude, kde jsou okna. Fólie je možné použít jak v domácnosti, tak na administrativních budovách, halách, v průmyslu či potravinářství nebo ve školách a školkách. Okenní fólie lze nalepit na okna i na prosklené balkonové dveře, na střešní okna a světlíky, na zimní zahrady a na výlohy.

Jak se fólie na okna lepí?

Fólie na okna se lepí pomocí roztoku, který se nastříká na okno i okenní fólii. Okenní fólie by měla být vždy o cca 5 cm větší než je rozměr skla pro případ křivého nalepení. Okraje fólie se na konci procesu zaříznou. Doporučujeme nechat si fólii nalepit od odborníků, kteří mají s lepením oeknních fólií zkušenosti.

Jak se fólie na okna čistí?

Fólie na okna se čistí běžnými čistícími prostředky na mytí oken. Okenní fólie se nijak nepoškodí. Nepoužívejte rozpouštědla, ostré předměty, tekuté písky a napařovací přístroje.

Jaká je životnost fólií na okna?

Záleží na typu fólie, například u bezpečnostních či ochranných fólii udává výrobce fólií na okna životnost až 10 let. Z našich zkušeností však víme, že fólie vydrží i déle.

Jak dlouho trvá instalace?

Doba instalace je závislá na typu okenní fólie a skla. Rádi vás budeme o době instalace informovat před realizací zakázky.

Jak se fólie na okna lepí?

Doporučujeme nechat si fólii nalepit od našich odborníků, kteří mají s lepením mnohaleté zkušenosti. Fólie na okna se lepí pomocí roztoku, který se nastříká na sklo i na okenní fólii. Okenní fólie by měla být vždy o cca 5 cm větší než je rozměr skla pro případ křivého nalepení. Následně se vytlačuje roztok a fólie vyhlazuje. Okraje fólie se na konci procesu zaříznou podél rámu.

Jak dlouho trvá instalace?

Doba instalace je závislá na typu okenní fólie a okna. Rádi vás budeme o době instalace informovat před realizací zakázky.

Jak se mám připravit na montáž?

Naši technici si okna umývají sami těsně před lepením fólie. Před montáží prosíme pouze o uvolnění a zajištění prostoru u oken (květináče, nábytek...). Naši technici Vám však rádi pomůžou odstěhovat například těžký nábytek. Jelikož se jedná o čistou aplikaci, nezůstane po nás žádný nepořádek, technici vše uklidí a odvezou.

Mokrý proces lepení okenních fólií

Fólie dodáváme včetně jejich odborné montáže. S ohledem na pořizovací cenu okenních fólií velmi důrazně doporučujeme, abyste je neinstalovali sami, ale nechali realizaci na nás. To nejzásadnější, tedy správné zaříznutí, lepení, a hlavně vyhlazení okenní fólie je třeba dělat na základě potřebných zkušeností a s nástroji, které zajistí dokonalý výsledek bez bublinek, faldů, ohybů a odlupování okenní folie! Pokud nemáte zkušenosti, doporučujeme lepení nechat na odbornících. My vám okenní fólie nalepíme velmi rychle a hlavně precizně. Instalaci provádíme bez jakéhokoliv znečištění interiéru. Pro vaši představu níže uvádíme, jak probíhá mokrý proces lepení okenních fólií našimi pracovníky.

Po nalepení okenní fólie začíná proces schnutí, jehož délka je závislá od více faktorů. Ještě jednou upozorníme, že je vhodné aplikaci fólie přenechat zkušeným odborníkům. Zničení drahé fólie by vás mrzelo.

Zavřít [X]

Poptávkový formulář

Clony - sekce

Průjezd:

PVC pásy - sekce

Hladký - sekce

vroubkovaný - sekce

mrazuvzdorný - sekce

mrazuvzdorný vroubkovaný - sekce

Speciální - sekce

Množství - sekce

Okenní folie - sekce

Kývná vrata

Svařovací zástěny - sekce

Rolety - sekce

Další poznámky - sekce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.