Bezpečnostní a ochranné fólie na okna

Bezpečnostní a ochranné okenní fólie jsou čiré a zaručují dokonalou ochranu proti roztříštění skla a účinně chrání proti vloupání a vandalismu.

Bezpečnostní a ochranné fólie na okna

Provádíme i odbornou montáž bezpečnostních a ochranných fólií. Nezávazná kalkulace rychle a zdarma.

Ochranné okenní fólie chrání před poraněním od střepů z rozbitého skla. V našem sortimentu najdete úplně čirou ochrannou fólii o tloušťce 100 mikronů. Obsahuje velice silné lepidlo, které udrží střepy pohromadě a zabrání jejich rozsypání do prostoru.

Ochranné fólie jsou vhodné na použití nejen na okna, ale i na prosklené dveře, zrcadla nebo zábradlí. Najdou uplatnění v kancelářích, na úřadech, v obchodech, v průmyslu, v nemocnicích nebo v domácnostech. Ocení je především školy a školky, kde je vyšší riziko poranění dítěte rozbitým sklem nebo pak v potravinářském průmyslu, kde je povinné mít ve výrobě skla zabezpečená.

Výhody ochranných fólií

Životnost fólie udávaná výrobcem je 10 let. Ze zkušenosti však fólie vydrží déle. Ochranné fólie nejdou na oknech vidět a nenarušují průchodnost světla. Fólie jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a jsou odolné. Velmi snadno se udržují. Čistí se pomocí běžných prostředků na okna. 

Instalace ochranných fólií

Ochranné fólie se lepí na stávající okna pomocí roztoku, který zajistí perfektní přilnavost a nezanechává skvrny. Fólii lze nalepit svépomoci, ale vždy doporučujeme využít našich odborných služeb. S námi budete mít jistotu správného nalepení bez nežádoucích bublin či křivého nalepení.

Ochranné fólie od Portatherm Brno

S prodejem a montáží okenních fólií máme dlouholeté zkušenosti. Máme za sebou již několik set, v dnešní době spíše už tisíce, úspěšných instalací. Podívejte se také na naši nabídku protislunečních nebo privátních okenních fólií.

Bezpečnostní fólie je oproti ochranné fólii zesílená. Kromě toho, že chrání před poraněním od roztříštěného skla, účinně chrání před vniknutím lupičů do prostoru. V našem sortimentu najdete fólie s tloušťkou 175 mikronů a 300 mikronů (certifikované)

Bezpečnostní fólie jsou vhodné na použití na okna, skleněné dveře, výlohy, skleněné fasády apod. Najdou uplatnění v mnoha odvětvích například v kancelářích administrativních budov, ale i v průmyslu, nemocnicích, v potravinářství, ve školství či v domácnostech. 

Bezpečnostní fólie nejdou na oknech či prosklených objektech vůbec vidět. Jsou čiré a nenarušují průchodnost denního světla. 

Bezpečnostní fólie se vyznačují svou dlouholetou životností. Výrobce běžně uvádí životnost 10 let, ale ze zkušenosti víme, že životnost je mnohem delší.

Výhody a vlastnosti bezpečnostní fólie

Bezpečností fólie chrání nejen před poraněním od rozbitého skla, ale dokáží zadržet i lupiče. Po rozbití skla zůstane jako překážka a zamezí tak vstup zloděje do interiéru. Bezpečnostní fólie je velmi odolná a dokáže zadržet prohozené předměty. Kromě toho zadržuje UV záření. Bezpečnostní fólie se instalují na stávající okna, není nutná jejich výměna.

Instalace bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie se na okno lepí pomocí roztoku, který zajistí skvělou přilnavost. Lepení bezpečnostní fólie je precizní práce, která vyžaduje vysokou pečlivost, aby se na fólii nevytvořily nežádoucí bublinky.

Bezpečnostní fólie od Portatherm Brno

Máme dlouholeté zkušenosti s prodejem a instalací bezpečnostních fólií, což dokazují i naše již provedené realizace. Použití bezpečnostní fólie se vyplatilo například cyklo servisu, který čelil napadení zlodějem s cílem odstranit výlohu pomocí výbušniny.

Sázíme na kvalitu a výkon, ale zároveň vám nabízíme cenově přijatelné řešení. Cena vždy odpovídá výkonu a životnosti bezpečnosti fólie. Odvíjí se od velikosti plochy a náročnosti montáže. Provádíme montáž také na atypické plochy.

Provádíme i odbornou montáž. Pro nezávaznou kalkulaci využijte prosím poptávkový formulář nebo výše uvedené kontakty. Vše je jednoduché, rychlé a zdarma.

Certifikace bezpečnostních okenních fólií

Bezpečnostní folie na sklo vám zajistí klidný spánek a jistotu, že rozbité sklo nikoho nezraní, protože ho ochranná folie udrží vždy pohromadě i při velmi silném nárazu těžkým předmětem. Při poškození skla se bezpečnostní folie spíše promáčkne, než aby se poškodila, případně se vytvořila díra ve výplni okna. Krycí folie na okna, resp. ochranná folie na sklo lze aplikovat v různých formátech bez omezení velikosti.

Proč ochranné bezpečnostní folie na sklo od Portatherm Brno

Pokud si nejste výběrem té správné okenní fólie jistí, neváhejte se na nás obrátit. Nabízíme kvalitní bezpečnostní folie na okna mnoha variant. Veškeré ochranné folie máme skladem. Využijte naše dlouholeté zkušenosti ze stovek aplikací bezpečnostních folií, garantujeme vám perfektní provedení.

------------------

Naše služby hledají uživatelé pod pomy: ochranná folie, bezpečnostní folie na sklo, bezpečnostní folie, krycí folie na okna. Dále také: ochranná folie na sklo, bezpečnostní folie na okna, bezpečnostní folie na sklo cena, bezpečnostní fólie do oken cena.

Často se nás ptáte

Jaké jsou ceny okenních fólií?

Každou zakázku na okenní fólie kalkulujeme individuálně. Pro kalkulaci okenních fólií využijte prosím výše umístěné červené tlačítko "Nezávazná poptávka", kde vyberete typ produktu a zadáte rozměry skel. Využít můžete i další uvedené kontakty. Vše je jednoduché, rychlé, nezávazné a zdarma.

Jak se fólie na okna čistí?

Fólie na okna se čistí běžnými čistícími prostředky na mytí oken. Okenní fólie se nijak nepoškodí. Nepoužívejte rozpouštědla, ostré předměty, tekuté písky a napařovací přístroje.

Jak se fólie na okna lepí?

Doporučujeme nechat si fólii nalepit od našich odborníků, kteří mají s lepením mnohaleté zkušenosti. Fólie na okna se lepí pomocí roztoku, který se nastříká na sklo i na okenní fólii. Okenní fólie by měla být vždy o cca 5 cm větší než je rozměr skla pro případ křivého nalepení. Následně se vytlačuje roztok a fólie vyhlazuje. Okraje fólie se na konci procesu zaříznou podél rámu.

Jak dlouho trvá instalace?

Doba instalace je závislá na typu okenní fólie a okna. Rádi vás budeme o době instalace informovat před realizací zakázky.

Jak se mám připravit na montáž?

Naši technici si okna umývají sami těsně před lepením fólie. Před montáží prosíme pouze o uvolnění a zajištění prostoru u oken (květináče, nábytek...). Naši technici Vám však rádi pomůžou odstěhovat například těžký nábytek. Jelikož se jedná o čistou aplikaci, nezůstane po nás žádný nepořádek, technici vše uklidí a odvezou.

O ochranných fóliích

Na co je ochranná fólie?

Ochranné okenní fólie o tloušťce 100 mikronů vás ochrání před nebezpečím, které představuje roztříštění skla. Při rozbití skla představují střepy největší zdroj nebezpečí úrazu. Ochranné fólie se instalují nejčastěji do prostor, kde hrozí riziko rozbití skel a poranění (školky, školy, obytné prostory s dětmi) nebo pak do potravinářského průmyslu, kde je povinné mít ve výrobě skla zabezpečené.

Jak funguje ochranná fólie na okno?

Ochranná fólie na okno zabraňuje rozsypání skla a drží střepy pohromadě díky velmi silnému lepidlu, které fólie obsahuje.

Existuje více typů ochranných fólií na okno?

Ochranná fólie na okno je pouze jedna, a to s tloušťkou 100 mikronů. Silnější fólie už se řadí mezi bezpečnostní fólie. 

Jaké jsou vlastnosti ochranné fólie?

Ochranná fólie má čirou barvu a na skle není vůbec vidět. Nemusíte se tedy bát, že se změní světlo v bytě či domě. Ochranné fólie jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s vysokou odolností. 

Jaké jsou výhody použití ochranné fólie?

Nespornou výhodou ochranné fólie je snížení rizika poranění od střepů v případě rozbití. Jejich další výhodou je odolnost, dlouhodobá životnost.

Jak se ochranná fólie čistí?

Ochranné fólie na okno se čistí běžnými čistícími prostředky na mytí oken. Nemusíte se bát, že jimi fólii poškodíte. Vyvarujte se však používání rozpouštědla, ostrých předmětů, tekutých písků nebo napařovacích přístrojů. 

Jaká je životnost ochranné fólií?

Nemusíte se bát, že ochrannou fólii budete muset měnit každý rok. Výrobce udává životnost ochranné fólie 10 let. Z našich zkušeností víme, že vydrží i déle. 

Zvládnu ochrannou fólii nainstalovat sám a proč ji svěřit nám?

Ochranné a bezpečnostní fólie jsou vyrobeny ze silného materiálu, a tak manipulace s nimi může být pro nezkušeného kutila obtížná. Doporučujeme odbornou montáž nechat v našich rukou. Naši odborníci mají mnoholeté zkušenosti a rádi vám s montáží fólie pomohou.

Jak dlouho trvá instalace?

Doba montáže se odvíjí od velikosti a počtu oken. Jeji závislost je také dána typem okna. Dobu trvání vám rádi sdělíme před samotnou montáží.

Jaké je cena ochranné fólie?

Cena ochranné fólie se udává podle spotřebovaného materiálu, složitosti, typu rámu a jiných faktorů, které musíme brát v úvahu. Z tohoto důvodu cenu nezveřejňujeme a klientovi sdělujeme až po kalkulaci a zjištění jeho požadavků.

Pro kalkulaci prosím využijte naše kontakty či poptávkový formulář. Vše je nezávazné, rychlé a zdarma.

O bezpečnostních fóliích

Na co je bezpečnostní fólie?

Bezpečnostní fólie oceníte zejména při pokusu o vloupání do vašeho domu nebo při vandalismu. Silná bezpečnostní fólie zamezí roztříštění rozbitého skla a odradí vstup zloděje dovnitř. Fólie zamezují zraněním, které mohou vzniknout v důsledků rozlétnutí skla po místnosti. 

Jakým způsobem funguje bezpečnostní fólie?

Bezpečnostní fólie obsahuje velmi silné lepidlo, které udrží střepy pohromadě. Nedojde k vysypání skla, které zůstane na okně. 

Existují různé typy bezpečnostních fólií?

Oproti ochranným fóliím existují dva typy bezpečnostních fólií na sklo, které se liší svou tloušťkou. Ta se udává v tzv. mikronech (tisícina milimetru). Čím více mikronů, tím silnější (tlustší) fólie.

  1. První typ fólie na sklo má tloušťku 175  mikronů.
  2. Druhý typ fólie na sklo má tloušťku 300 mikronů. Tato tloušťka je již certifikovaná. Certifikát zákazník obdrží ihned po montáži.

Jaké jsou vlastnosti bezpečnostní fólie?

Bezpečnostní fólie nejdou na skle vůbec vidět díky jejich čiré barvě. Fólie jsou vyrobeny z kvalitních materiálu s dlouhodobou životností.

Jaké jsou výhody použití bezpečnostní fólie?

Největší výhodou je již zmíněná ochrana majetku před zloději. Čím tlustší fólii, tím větší ochrana. Bezpečnostní fólie chrání i proti škodlivému UV záření.

Jak se bezpečnostní fólie čistí?

Bezpečnostní  fólie na okno se čistí běžnými čistícími prostředky na mytí oken. Nemusíte se bát, že jimi bezpečnostní fólii poškodíte. Vyvarujte se však používání rozpouštědla, ostrých předmětů, tekutých písků nebo napařovacích přístrojů. 

Jaká je životnost bezpečnostní fólie?

Nemusíte se bát, že bezpečnostní fólii budete muset měnit každý rok. Výrobce udává životnost ochranné fólie 10 let. Z našich zkušeností víme, že vydrží i déle. 

Zvládnu bezpečnostní fólii nainstalovat sám a proč ji svěřit nám?

Naši klientům doporučujeme svěřit montáž bezpečnostní fólie do našich rukou. Máme dlouholetou zkušenost a víme, jak na to. Práce bude provedena rychle a kvalitně. Fólie jsou z tlustého materiálu, se kterým se špatně manipuluje. Neodborná instalace může způsobit jednak vizuální kazy, ale může mít vliv i na funčknost. 

Jak dlouho trvá instalace?

Doba instalace je u každé montáže různá. Ovlivňuje ji celková náročnost a požadavky. Doba trvání bude sdělena individuálně každému zákazníkovi před montáží.

Jaká je cena bezpečnostní fólií?

Cenu za bezpečnostní fólii kalkulujeme na základě spotřebovaného materiálu, náročnosti, typu rámu a dalších faktorů, které výslednou cenu ovlivňují. Individuální cena pro každého zákazníka bude stanovena před nákupem a montáží po zjištění všech potřebných požadavků.

Pro kalkulaci prosím využijte naše kontakty či poptávkový formulář. Vše je nezávazné, rychlé a zdarma.

Realizace z této kategorie

Mokrý proces lepení bezpečnostních fólií

Bezpečnostní fólie dodáváme včetně jejich odborné montáže. S ohledem na pořizovací cenu bezpečnostních fólií velmi důrazně doporučujeme, abyste je neinstalovali sami, ale nechali realizaci na nás. To nejzásadnější, tedy správné zaříznutí, lepení, a hlavně vyhlazení bezpečnostní fólie je třeba dělat na základě potřebných zkušeností a s nástroji, které zajistí dokonalý výsledek bez bublinek, faldů, ohybů a odlupování okenní folie! Pokud nemáte zkušenosti, doporučujeme lepení nechat na odbornících. My vám bezpečnostní fólie nalepíme velmi rychle a hlavně precizně. Instalaci provádíme bez jakéhokoliv znečištění interiéru. Pro vaši představu níže uvádíme, jak probíhá mokrý proces lepení bezpečnostních fólií našimi pracovníky.

Po nalepení bezpečnostní fólie začíná proces schnutí, jehož délka je závislá od více faktorů. Ještě jednou upozorníme, že je vhodné aplikaci bezpečnostní fólie přenechat zkušeným odborníkům. Zničení drahé fólie by vás mrzelo.

Další z této kategorie

Protisluneční fólie na okna

Protisluneční fólie na okna

Protisluneční fólie na okna regulují intenzitu slunečního záření a zpříjemňují tak nejen pracovní, ale i domácí prostředí.

Privátní - designové fólie na okna

Privátní - designové fólie na okna

Privátní - designové a zrcadlové fólie zamezují nahlížení do prostor a jsou dodávány v několika variantách.

Zavřít [X]

Poptávkový formulář

Clony - sekce

Průjezd:

PVC pásy - sekce

Hladký - sekce

vroubkovaný - sekce

mrazuvzdorný - sekce

mrazuvzdorný vroubkovaný - sekce

Speciální - sekce

Množství - sekce

Okenní folie - sekce

Kývná vrata

Svařovací zástěny - sekce

Rolety - sekce

Další poznámky - sekce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.