Protisluneční fólie na okna

Představte si tu pohodu, kdy se vám v horkých měsících plných slunce nepřehřívají místnosti. Protisluneční fólie na okna účinně zamezí přehřívání interiérů a zpříjemňují nejen pracovní, ale i domácí prostředí a snižují náklady na klimatizaci. To vše bez zamezení přístupu světla.

 

Protisluneční fólie na okna

Protisluneční okenní fólie nepropustí teplo dovnitř budovy, ale odrazí jej zpět ven, proto se jedná o nejúčinnější řešení.

Firemní využití folie - Příklady využití:

Protisluneční fólie na okna - Firemní využití folie: Administrativní budovy a kanceláře Administrativní budovy a kanceláře
Protisluneční fólie na okna - Firemní využití folie: Haly Haly
Protisluneční fólie na okna - Firemní využití folie: Střechy Střechy
Protisluneční fólie na okna - Firemní využití folie: Střešní světlíky Střešní světlíky
Protisluneční fólie na okna - Firemní využití folie: Výlohy Výlohy

Firemní využití folie: Haly

V montážních či výrobních halách se neřeší pouze přehřívání interiérů, ale také ztlumení světelného záření na monitory a displeje CNC strojů, které jsou tak nečitelné.

Firemní využití folie: Střechy

Prosklenné střechy hal nebo například vstupních vestibulů propouští neúnosné teplo od slunce. Protisluneční fólie zpříjemní pobyt uvnitř a ušetří stále zvyšující se náklady na provoz klimatizací

Firemní využití folie: Střešní světlíky

Velké střešní světlíky jsou výrazným zdrojem neúnosného tepla v halách. Instalace protislunečních okenních fólií výrazně sníží teplotu uvnitř budov. Protisluneční fólie je možno lepit i na polykarbonát.

Firemní využití folie: Výlohy

Protisluneční okenní fólie do výloh nezamezí nahlížení a přitom chrání před přehříváním prodejen a filtrují nežádoucí UV záření

  • zamezení přehřívání prodejen
  • UV filtr

Reflexní exteriérové fólie

Jedná se jednoznačně o nejpopulárnější a nejpoužívanější protisluneční okenní fólie, kde díky pokovení největší množství tepla přímo odráží a tak absorbe a přenos tepla do interiéru je pouze minimální. Poskytují nejlepší poměr propustnosti světla / filtrace tepla. Fólie se nabízí ve více stupních zatmavení, kde obecně platí čím tmavší, tím větší účinnost. Světlejší doporučujeme montovat například na rodinné domy, byty a kanceláře, tmavší pak na haly, střešní světlíky, prosklenné schodiště atd.

Keramické exteriérové fólie

U keramických (infra) fólií od žádného výrobce nikdy nemůže být dosaženo tak vysoké účinnosti, jako u fólií pokovených. Jejich hodnota TSER je cca 45 % (vysvětlivky níže). Jejich největší výhoda však spočívá v její světlosti a nezrcadlení, takže je možné ji montovat nejen na obytné prostory, ale také například na historické budovy a památky, kde není žádoucí změna vzhledu skel. Keramické fólie díky vysoké absorbci tepla nelze lepit na vnitřní strany skel!

Exteriérové fólie TOP kategorie

Tyto skoro čiré fólie kombinují výhody obou výše uvedených kategorií. Jedná se o fólie speciální kategorie, které obsahují slitinu vzácných drahých kovů, díky kterým je fólie světlá a nezrcadlí, ale účinnost mají obdobnou jako fólie reflexní. Díky pořizovací ceně nejčastěji lepíme na luxusní vily a byty.

Reflexní interiérové fólie

Díky pokovení je možné instalovat tyto fólie na vnitřní stranu skel bez rizika popraskání. Největší množství tepla se stejně jako u exteriérové fólie odráží, rozdíl je pouze v absorbovaném teplu, které fólie předá do interiéru. Používá se v případech, kdy není přístup na venkovní plochy skel (ani z lešení či vysokozdvižné plošiny), když se řeší zatmavení místností, dále pro zamezení svitu do monitorů nebo v případech zamezení nahlížení díky zrcadlení fólie.

 

Kategorie

Typ

TSER

SHGC

IR

VLT

UV

Reflexní ext.

SI35XT

65 %

0,35

70 %

37 %

99 %

Reflexní ext.

SI20XT

82 %

0,18

89 %

15 %

99 %

Keramická

XT78CV

43 %

0,57

72 %

78 %

99 %

TOP

XT67CV

66 %

0,34

78 %

67 %

99 %

Reflexní int.

SI35

58 %

0,42

78 %

30 %

99 %

Reflexní int.

SI15

71 %

0,29

86 %

19 %

99 %


TSER - Total Solar Energy Rejected

Celkově zadržená solární energie (TSER) je u okenních fólií nejdůležitější parametr. Čím vyšší číslo, tím vyšší množství odmítnuté solární energie (tepla). Solární energie je složena z:

  • 53% - IR: infračervené záření (780nm-2500nm, hlavní zdroj tepla)
  • 43% - Viditelné světlo (380nm-780nm)
  • 4% - UV: ultrafialové záření (10-380nm)

SHGC - Solar Heat Gain Coefficient

SHGC je koeficient solárního tepla a ukazuje procentuální snížení přeneseného slunečního záření. SHGC je vyjádřené jako číslo mezi 0 a 1. Čím nižší je SHGC, tím menší teplo se přenáší přes fólii. Výpočet: 100-TSER/100

IR filtrace

Infračervené záření je největším přispěvatelem k celkovému teplu. Čím vyšší procento, tím lepší výkon fólie. 

VLT (visible light transmitted) - propustnost světla

Hodnota ukazuje množství viditelného světla, které prochází fólií. Čím nižší je číslo, tím tmavší je fólie. Například čiré sklo propustí cca 85 %, nebo úplně čirá bezpečnostní fólie, která není na skle vůbec vidět, propustí cca 82 %. Nejpouživanější protisluneční fólie na obytné prostory a kanceláře (SI35XT) propustí 37 % světla. Toto číslo zní až děsivě, ale lidské oko s jistotou rozpozná, až pokud se jedná o ztumení světla o více než 50 %. Tyto fólie máme nalepené na sklech naší kanceláře, tak se můžete přijít sami přesvědčit, jak je fólie světlá.

UV Filtrace

Jedná se o celkové množství UV paprsků, které fólie odmítá. Čím vyšší číslo, tím méně UV paprsků se přenáší přes fólii. Ultrafialové paprsky jsou nejškodlivější složkou tepla. Způsobuje předčasné stárnutí pokožky, jednu z hlavních příčin rakoviny kůže a zabarvení nábytku a podlah. Téměř všechny protisluneční okenní fólie blokují 99–100% UV paprsků.

Soukromé využití folie - Příklady využití:

Protisluneční fólie na okna - Soukromé využití folie: Rodinné domy Rodinné domy
Protisluneční fólie na okna - Soukromé využití folie: Byty Byty
Protisluneční fólie na okna - Soukromé využití folie: Zimní zahrady Zimní zahrady
Protisluneční fólie na okna - Soukromé využití folie: Zasklené balkóny Zasklené balkóny
Protisluneční fólie na okna - Soukromé využití folie: Střešní okna Střešní okna

Speciální využití folie - Příklady využití:

Protisluneční fólie na okna - Speciální využití folie: Jachta Jachta
Protisluneční fólie na okna - Speciální využití folie: Průmyslová vrata Průmyslová vrata

Často se nás ptáte

Jaké jsou ceny okenních fólií?

Každou zakázku kalkulujeme individuálně. Pro kalkulaci využijte prosím výše umístěné červené tlačítko "Nezávazná poptávka", kde vyberete typ produktu a zadáte rozměry skel. Využít můžete i další uvedené kontakty. Vše je jednoduché, rychlé, nezávazné a zdarma.

Jak se fólie na okna čistí?

Fólie na okna se čistí běžnými čistícími prostředky na mytí oken. Okenní fólie se nijak nepoškodí. Nepoužívejte rozpouštědla, ostré předměty, tekuté písky a napařovací přístroje.

Jak se fólie na okna lepí?

Doporučujeme nechat si fólii nalepit od našich odborníků, kteří mají s lepením mnohaleté zkušenosti. Fólie na okna se lepí pomocí roztoku, který se nastříká na sklo i na okenní fólii. Okenní fólie by měla být vždy o cca 5 cm větší než je rozměr skla pro případ křivého nalepení. Následně se vytlačuje roztok a fólie vyhlazuje. Okraje fólie se na konci procesu zaříznou podél rámu.

Jak dlouho trvá instalace?

Doba instalace je závislá na typu okenní fólie a okna. Rádi vás budeme o době instalace informovat před realizací zakázky.

Jak se mám připravit na montáž?

Naši technici si okna umývají sami těsně před lepením fólie. Před montáží prosíme pouze o uvolnění a zajištění prostoru u oken (květináče, nábytek...). Naši technici Vám však rádi pomůžou odstěhovat například těžký nábytek. Jelikož se jedná o čistou aplikaci, nezůstane po nás žádný nepořádek, technici vše uklidí a odvezou.

Mokrý proces lepení okenních fólií

Fólie dodáváme včetně jejich odborné montáže. S ohledem na pořizovací cenu okenních fólií velmi důrazně doporučujeme, abyste je neinstalovali sami, ale nechali realizaci na nás. To nejzásadnější, tedy správné zaříznutí, lepení, a hlavně vyhlazení okenní fólie je třeba dělat na základě potřebných zkušeností a s nástroji, které zajistí dokonalý výsledek bez bublinek, faldů, ohybů a odlupování okenní folie! Pokud nemáte zkušenosti, doporučujeme lepení nechat na odbornících. My vám okenní fólie nalepíme velmi rychle a hlavně precizně. Instalaci provádíme bez jakéhokoliv znečištění interiéru. Pro vaši představu níže uvádíme, jak probíhá mokrý proces lepení okenních fólií našimi pracovníky.

Po nalepení okenní fólie začíná proces schnutí, jehož délka je závislá od více faktorů. Ještě jednou upozorníme, že je vhodné aplikaci fólie přenechat zkušeným odborníkům. Zničení drahé fólie by vás mrzelo.

Další z této kategorie

Bezpečnostní a ochranné fólie na okna

Bezpečnostní a ochranné fólie na okna

Bezpečnostní a ochranné fólie vás ochrání před nebezpečím.

Privátní - designové fólie na okna

Privátní - designové fólie na okna

Privátní - designové fólie zamezují nahlížení do prostor a jsou dodávány v několika variantách.

Zavřít [X]

Poptávkový formulář

Clony - sekce

Průjezd:

PVC pásy - sekce

Hladký - sekce

vroubkovaný - sekce

mrazuvzdorný - sekce

mrazuvzdorný vroubkovaný - sekce

Speciální - sekce

Množství - sekce

Okenní folie - sekce

Kývná vrata

Svařovací zástěny - sekce

Rolety - sekce

Další poznámky - sekce

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.